Herkuless saimnieko savās mājās – „Ragukalnā”

Čau, visiem Ulubeles iemītniekiem!

Herkuless Jums raksta. Atceraties vēl tādu? Kā laiks paskrējis! Vasara cauri. Rudens klāt. Jau pusgadu saimniekoju savās mājās – „Ragukalnā”. Dzīvē man iet raibi! Piedzīvojumu netrūkst. Ir gan labas, gan ne tik labas dienas, bet kopumā man te ļoti patīk! Gribu ar Jums padalīties savos piedzīvojumos!

Martā es uzsāku savu lauku suņa dzīvi ar visām no tā izrietošajām sekām un iedalītajiem pienākumiem. Mani sagaidīja liela saimniecība – govs, zirgs, cūkas, 5 kaķi, zosis, pīles, vistas, truši un divas suņu meitenes. Plašumi, ak šie lauku plašumi… Cik daudz vietas, kur skriet! Pirmās dienas mani vadāja siksnā, jo es biju tik ļoti sapriecājies par jaunajām mājām, ka visus gribēju sabučot. Saimniekiem nelikās, ka mana sajūsma patiks vistām, bet man ļoti patika vistas! Es skaļi sasveicinājos ar visiem, bet ne visiem es patiku. Zirgam nepatika mans piedāvājums spēlēt ķerenes. Ar mazāko suņu dāmu Karūnu es sadraudzējos uzreiz, bet mani nelaida spēlēties, jo es esmu liels, bet viņa bija maziņa. Saimniekiem, laikam bija bail, ka es viņu salauzīšu. Vistrakāk gāja ar veco, īgno suņu kundzīti Semu. Viņa nebija sajūsmā par manu ierašanos un dzina mani prom, bet pēc pāris dienām vairs tikai lamājās. Lamājas vēl joprojām, bet es vairs neņemu galvā.

Pēc pāris dienām es jau viens pats varēju staigāt pa sētu, bet mani visu laiku uzmanīja, lai es neaizklīstu. Sanāca arī daži čē pē… Kamēr neviens neskatījās es izdomāju paspēlēties ar gaili. Gailis zaudēja, bet es neuzvarēju. Vai nu arī, uzvarētājam balvā pienācās pēriens un morāles klausīšanās. Labāk būtu ļāvis gailim uzvarēt… Pēc kāda laika spēlēju to pašu spēli ar pīli. Scenārijs līdzīgs. Nevajadzēja uzvarēt. Toties tagad es vairs nespēlējos ar putniem. Labāk spēlējos ar Karūnu, kopš pirmās dienas viņa ir mana labākā draudzene.

Mēs visur ejam kopā, nu gandrīz visur… Kaimiņus es apsekoju bez viņas. Ar kaimiņiem arī sanāca interesanti… Es kā kārtīgs, nu jau lauku suns, sargāju savu māju. Ko man darīt, ja kaimiņos nav suņa? Tā māja arī kādam jāsargā. Es piestrādāju, tā teikt, bet zināju, ka saimnieki būs dusmīgi, ka neesmu mājās. Tāpēc es viņiem nesu dāvanas. Rezultāts. Kaimiņi apavus ārā vairs neatstāj un dārza lampas vairs nepērk. Saimnieki nav pārāk dusmīgi. Laikam šoreiz uzvarēju!

Ar Karūnu mums saskan uz visiem 100, mēs varam spēlēties visu dienu. Grauzt kaulus, vilkt virves, plēst lupatas, staipīt apkārt sprunguļus. Mums kopā ir tik jautri! Beigās arī Sema mums pievienojas. Viņa mums iemācīja rakt peles! Tā tik ir varena nodarbe! No sākuma mēs rakām visi un ķērām visi, tagad rok meitenes un es tikai gaidu, kad kāda nelaimīgā pīkstētāja skries ārā no alas. Vareni!

Saimnieces saka, ka esmu ļoti ziņķārīgs, bet ko man darīt, ja gribas redzēt ko viņas tur dara? Nekad nebiju redzējis, kā pavasarī plūc zāli trušiem. Ja es piedalos plūkšanā, tad pēc tam drīkstu ieiet kūtī un saostīties ar garaušiem. Nekad nebiju redzējis, kā ravē un lasa zemenes. Izrādās man garšo zemenes, jāņogas, avenes arī banāni un gurķi. Mēs visu darām kopā. Es vienmēr viņas pavadu un pieskatu. Bet, ja saimnieks uzsauc: „Heri! Ejam!”, un pats sēž uz riteņa, tad ir skaidrs, ka jāskrien aplūkot meža takas. Vai nav bebrs kādu aizsprostu uzcēlis, vai nav kāda stirna kociņus apgrauzusi. Man patīk mežā, tur var skriet un lēkt, un tur ir tik daudz visādu smaržu.

Man patīk, kad atbrauc ciemiņi. Es viņus apskauju un sabučoju. Ir tādi, kas krīt gar zemi, ir arī tādi, kuri bļauj, lai eju malā, jo viņiem ir tīras drēbes mugurā. Jocīgi tie cilvēki. Saimnieki saka, ka no manis mājas sargs neiznākot, jo es esot pārāk mīļš. Viņi mani mīļi iesaukuši par Lamzaku, Lamzīti. Laikam esmu tāds. Īsti nezinu ko tas nozīmē, bet kad viņi tā sauc, tad es zinu, ka neesmu zaudējis spēlē un bāriens nebūs!

Mīļie, tā man īsumā iet. Ceru, ka arī Jums visiem iet labi. Veiksmes vēlējumi visiem!

P.S – Pielikumā saimniece nosūta dažas bildes no tā, kā man klājas. Tur ir bilde patversmē, kur esmu ar saimnieci dienā, kad mani adoptēja un to kā es braucu mājās. Ir arī bildes ar Karūnu un Semu.

Vēl: Herkuless

 (pazīstams arī kā Lamzītis)

23.09.2019.

This image has an empty alt attribute; its file name is Ulubele-3.png