Kaspers

2019.gada 1.septembrī kāds uzvilka baltu kreklu un apņēmīgi uzsāka jauno mācību gadu, bet kāds cits bez lieliem sirdsapziņas pārmetumiem piesēja suni Bolderājas mežā pie koka un atstāja likteņa varā. Savējo vai svešu – nezinām. Izrādās, sunim bija reģistrēts mikročips, bet saimnieka kontakti tīši vai netīši norādīti nepareizi un datu bāzē norādītais saimnieks reālajā dzīvē nav sameklējams. Kopš atrašanas brīža neviens par suni nav interesējies…

Suns nonāca Ulubelē un nu jau 8 mēnešus viņam ir jauna dzīve un viņu sauc Kaspers.

Četrus gadus vecais Kaspers ir jauneklis ar sportisku stāju, milzu enerģiju, lielu zinātkāri un vēlmi draudzēties. Var jau teikt, ka viņa ziemeļnieka gēni aicināt aicina tikai uz kopīgu izskriešanos un dauzīšanos, taču Kaspers pierādījis, ka uz viņu var paļauties arī kā uz mājas sargu. Ulubelē viņš novērtē savu atrašanos stratēģiski svarīgā vietā un godprātīgi uzmana un uzrunā ikvienu ienācēju.

Ar cilvēkiem labsirdīgs un draudzīgs, vienmēr priecājas par kārumiem vai iespēju paspēlēties ar kādu suņu meiteni un, protams, doties garās pastaigās. Bet tas būtu Kaspera virspusējais raksturojums. Patiesībā Kaspers reizēm mīl pārbaudīt sava spēka un ietekmes robežas, tāpēc viņam vajadzīgs saimnieks ar pieredzi un apņēmību skolot un mācīt.

Piemērots dzīvei dzīvoklī ar nosacījumu, ka lielu dienas daļu tomēr pavadīs ārpus dzīvokļa kopīgās pastaigās vai nodarbībās. Arī iespēja visu dienu dzīvoties vienam pašam pagalmā Kasperam neaizvietos nepieciešamās fiziskās nodarbības, varbūt tikai aiz gara laika radīs vēlmi paņemt brīvsoli, lai izskrietos vienatnē – tātad arī šajā gadījumā vajadzīgi kopīgi ikdienas vingrinājumi.

Kaspers būs laimīgs par ģimeni, kurā cieņā ir aktīvs dzīvesveids, kopīga laika pavadīšana brīvā dabā, apgūstot un izzinot kaut ko jaunu. Noteikti ne ģimene ar maziem bērniem, jo Kaspera spēks un “lecīgums” nav ļaunprātīgs, bet drīzāk neaprēķināms. Taču viņš ir labs komandas biedrs pārgājienos, skrējienos, brīvdabas treniņos, piknikos – vārdu sakot, īsts skauts!

http://www.dzivniekupolicija.lv/lv/atrastie/ulubele-atrasts-suns-28291?fbclid=IwAR15Fpgxj2v9nXP_1RKJ3Nkr6KYSoRMbE-7ED7hi_8A51pr0TdunwpbKOhw

FOTO – Ivars Tračums