ĻIS – Palīdzi Ukrainas bēgļiem Ulubelē !

🇺🇦 Palīdzi Ukrainas bēgļiem Ulubelē! 💛 Sīkstais izdzīvotājs ĻIS 🐾 Ļisam ir 5 gadi un lielāko dzīves daļu viņš ir paralizēts. Pirms 3 gadiem Ļisu nekustīgu atrada šosejas malā – mugurkaulā iestrēgušas 2 lodes un, visticamāk, pārbraukusi arī mašīna. Bezpalīdzīgs ceļa malā viņš bija gulējis ilgi – kad viņu pamanīja, brūcēs jau dzīvoja tārpi, audi bija sākuši sadalīties. Ļis izdzīvoja, taču tā arī palika patversmē – ar nekustīgām pakaļkājām, paralizēts.

Ļis ir ļoti draudzīgs un par spīti mazajam augumiņam – drosmīgs un bezbailīgs. Viņam nācies cīnīties ar sāpēm un nevarību – tā viņš iemācījies sevi aizstāvēt. Iemācījies arī pieņemt šo likteņa triecienu un pārvietoties tikai atsperoties uz priekškājām. Taču viņa kustēšanās ir ierobežota – tālus gabalus noiet grūti. Ne tikai tāpēc, ka visa slodze uz priekškājām, bet cieš arī pakaļkājas – velkoties pa zemi tās savainojas, kļūst jēlas un sāpīgas. Arī nokārtošanās process jāpieskata tā, lai Ļisam nav jasēž savā peļķītē.

Taču viņš ļoti pieķeras cilvēkam, labi satiek ar suņiem, ir ļoti ziņkārīgs un dzīvespriecīgs. Mācēs pastāvēt par sevi, taču tikai pašaizsardzības nolūkos. Nekad neatteiksies no kārumiņa un tā dēļ būs gatavs apgūt jaunas komandas un iemaņas.

Ulubelē mēs piemeklējām viņa augumam atbilstošus ratiņus cerībā, ka tie dos viņam lielāku kustību brīvību. Kājiņas pa zemi vairs nevilkās, taču varēja redzēt, ka pastaiga ir samocīta – viņam bija grūti.

Ļisa stāstu uzzināja dzīvnieku fizioterapeite un hidroterapeite Bettija Ligere, kas saprata, kā palīdzēt mazajam sīkstajam suņu vīram. Bettija lūdza atsūtīt precīzus Ļisa parametrus un video un kādudien ieradās Ulubelē ar dāvanu no sava uzņēmums Vet Physio Care (https://m.facebook.com/VetPhysioCare/), kas ir ir pasaules vadošā dzīvnieku ortopēdisko palīglīdzekļu ražotāja WALKIN’ PETS (ASV) oficiālais pārstāvis Baltijā, Skandināvijā un Austrumeiropā.

Tagad Ļisam ir savs Rolls-royce! Tie ir precīzi tieši viņa augumam pielāgoti ratiņi, kas ir viegli, kustīgi un stabili. Un papildus tam Ļis saņēma arī Drag bag – īpašas maisveidīgas “bikses”, kas pasargā pakaļkājas no traumām un nobrāzumiem, pārvietojoties istabā bez ratiņkrēsla un atvieglo viņa aprūpi.

Mēs neticējām savām acīm, kad jau pirmajā reizē viņš, sajutis vēju un ātrumu, sāka skriet! Nemaz nebija pierunājams griezties atpakaļ un atpūsties. Ļisa kustības tagad ir neierobežotas gan pa gludu virsmu, gan pļavu, sūnām, peļķēm, pa uzkalniem un nogāzēm un kā viņš to izbauda!!!

Jo 3 gadu ieslodzījums mazkustīgajā ķermenītī licis tik ļoti ilgoties pēc vēja, zāles, pastaigām un lielās pasaules izzināšanas.

No sirds paldies Bettijai un viņas uzņēmumam par Ļisam uzdāvināto iespēju izzināt un izbaudīt pasauli! Par to, ka viņš atkal var justies pilnvērtīgs suns uz visām četrām, lepns par savu stāju un ātrumu!

Mēs ļoti ceram, ka arī viņam – mazajam sīkstajam suņu vīram ar dzīves rūdījumu būs savas īstās mājas šeit, Latvijā un ģimene, kas liks aizmirst visu pārdzīvoto, kas viņu lolos un lutinās. Kas uzdāvinās viņam dzīvi, par kuru viņš uzdrīkstējās tikai sapņot.

Ieskaties, iemīlies, lem atbildīgi un brauc iepazīties pēc 21.maija katru dienu 10-15!

Savukārt, Bettija ir apsolījusi rūpēties par Ļisa Rolls-royce arī pēc adopcijas! Paldies no sirds ❤️

🙏 Ja Tev nav vienaldzīgs Ļisa liktenis, bet nevari vest viņu mājās, lūdzu palīdzi viņam un pārējiem Ukrainas kara bēgļiem sagaidīt savas Mājas Latvijā! Viņiem nepieciešama ikdienas aprūpe, ārstēšana un socializācija – to varam tikai pateicoties Jūsu atbalstam!

🙏 Lūdzu palīdziet mums rūpēties par viņiem! Pašreiz viņi atkarīgi no mums. No mūsu visu atbalsta.

NO SIRDS PALDIES! ❤️