Svini atbildīgi – parūpējies par savu ķepaini!

Ar informatīvo kampaņu “Svini atbildīgi!” biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele” vērš dzīvnieku īpašnieku uzmanību uz faktoriem, kuri var ietekmēt dzīvnieka drošību un veselību svētku laikā: neatbilstoša barība, asinssūcēji kukaiņi un bīstamas ūdenstilpnes.

Svētku laiks. Svētku galds – pilns ar gardumiem, kuri nonāk dzīvnieka organismā. Parasti cilvēks nespēj pretoties žēlajām dzīvnieka ačtelēm, kuras lūkojas un gaida, kad kāds gardumiņš no svētku galda tiks viņam.
Svētku laikā kļūstam dāsnāki, ikviens vēlas palutināt dzīvnieku. Grilēta gaļa, dažādi ēdieni ar garšvielām – pārtika, kas nav piemērota dzīvnieka vēderam! Bieži vien dzīvnieks pēc sātīgās maltītes mokās ar vedergraizēm.
Mājas mīluļa lutināšanai ieteicams izmantot zooveikalā nopērkamus kaltētus produktus, piemēram, kunģus, tesmeņus.

foto

Svarīgi atcerēties, ka svētku sajūtu var iztraucēt asinssūcēji kukaiņi (odi, knišļi, u.c.), kuri var nodarīt kaitējumu dzīvnieka veselībai.
Pirms doties svinībās brīvā dabā kopā ar mājdzīvnieku, ir svarīgi apstrādāt dzīvnieku ar repelentiem. Pirms to lietošanas ir svarīgi konsultēties ar veterinārārstu.

foto

Svētku svinēšanas laikā nereti zaudējam modrību mājas mīluļu uzraudzībai. Svarīgi ir pievērst uzmanību dzīvnieka drošībai ūdenstilpņu tuvumā. Īpaši ūdenstilpnēs ar stāviem krastiem, tādās, no kurām dzīvnieks patstāvīgi nespēj izkļūt. Dzīvnieks tāpat kā cilvēks var savainoties un noslīkt.
Dzīvnieks ir ziņkārīga būtne, tādēļ, lai cik pārliecināts būtu saimnieks par sava mīluļa labajām manierēm un perfekto uzvedību, papildus uzmanība nekad nenāk par ļaunu.
Biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele” aicina dzīvnieku īpašniekus būt atbildīgiem svētku laikā un neaizmirst par mājdzīvnieku drošību un labsajūtu.

Materiāls sagatavots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

foto