Ulubeles stāsti – par veciem un slimiem– noklīdušiem vai pamestiem?

Rīgas dzīvnieku patversmes Ulubele paspārnē šodien mīt vairāki desmiti suņu, kurus mīļi dēvējam par opīšiem. Tas nozīmē, ka dzīvnieka vecums ir 8+ gadi. Vissirsnīgākā prieka asara birst tai brīdī, kad šādam sunim pakaļ atnāk īstais saimnieks vai arī, pavadījis garus mēnešus patversmē, suns satiek cilvēku, kurš gatavs sniegt viņam mājas līdz mūža beigām. Diemžēl pēdējos mēnešos Ulubeles opju dārza iemītnieku skaits ir manāmi pieaudzis.
Mēs nesteidzam izdarīt secinājumus, ka cilvēki ļaunprātīgi uz ielas izliek savus vecos un slimos dzīvniekus. Daudziem suņiem tieši mūža otrā pusē parādās tieksme apskatīt pasauli un paklaiņot, daudzu suņu saimnieki ir gados veci cilvēki, kuri piemirst aizvērt vārtiņus, kuri nespēj vairs stingri noturēt pavadu, kad tas vajadzīgs. Cilvēki pārdzīvo, bet neprot meklēt savu mīluli moderni – izmantojot sociālos tīklus internetā. Ulubeles darbinieku pieredze vēsta, ka dzīviekam atgriezties mājās tomēr vislabāk palīdz vecā labā metode – izlīmētas sludinājumu lapiņas.
Tūlīt jūs izlasīsiet 7 suņu opīšu īsstāstus. Pie katra būs norāde – links, kas ved uz portāla www.dzivniekupolicija.lv sludinājumu sadaļu. Ļoti lūdzam tos, kuri dzīvo netālu no dzīvnieka atrašanas vietas, izdrukāt un izlīmēt sludinājumu lapiņas ( portālā tas izdarāms vienkārši – nospiežot ikonu „drukāt”). Lūgums ieskatīties vērīgi fotogrāfijās. Ja atpazīstat suni un zināt tā saimniekus, paziņojiet par to saimniekiem un Ulubelei uz e-pastu: ulubele@ulubele.org vai tel. 27803333; 27863333; 20203333.

1. stāsts – Laimīgā omīte
16 gadus veco, labi frizēto kokerdāmu atrada Vecmīlgrāvī, Skuju ielā, piesietu pie 6.nama. Jaunākā no saimnieku ģimenes bija aizmirsusi suni pie veikala. Paldies Dievam, omītei un viņas ģimenei šis stāsts beidzās laimīgi.
http://www.dzivniekupolicija.lv/lv/sludinajumi/ulubele-atrasts-suns-2777

U stāsti

2. stāsts – Suns pie skolas
Viņš atnāca un nogulās zālē netālu no 93.vidusskolas, Pļavniekos. Cilvēki domāja – kādu gaida, bet arī nākamajā rītā suns bija turpat zālē. Gulēja, necēlās un atteicās no piedāvātiem kārumiem. Vācu aitu šķirnes suņa jauktenītim, kurš atrasts Kārsavas ielā, ir ļoti novājināts organisms. Dzīvniekam sniegta pirmā palīdzība, paņemti asins paraugi analīzēm.
http://www.dzivniekupolicija.lv/lv/atrastie/ulubele-atrasts-suns-2767

U stāsti

3. stāsts – Pūdeļome
Cilvēki zvanīja un stāstīja, ka Zasulaukā, Gregora ielā atrasts suns ar knapām dzīvības pazīmēm. Ap kaklu veca, melna ādas kakla siksniņa. Pūdeļome, iespējams, iekļuvusi satiksmes negadījumā. Dzīvniekam konstatētas politraumas, kas dzīvību neapdraud, bet vajadzīgs ārstniecības kurss, dzerot zāles. Suņa kažociņš ir nekopts, bet sunene nekad nav bijusi badā.
http://www.dzivniekupolicija.lv/lv/sludinajumi/ulubele-atrasts-suns-2752

U stāsti

4. stāsts – Skaists kā haskijs
Sarkandaugavā, Sīmaņu ielā pie kāda nama cilvēki sāka pamanīt skaistu haskija tipa suni, kurš manāmi bija izbadējies. Dzīvnieks ticis pabarots, meklēts saimnieks tuvākā un tālākā apkārtnē, bet nekā. Patversmē suns pateicīgi no bļodiņas izlaiza katru ēdiena kumosiņu. Sunim nepieciešami spēcinoši vitamīni.
http://www.dzivniekupolicija.lv/lv/sludinajumi/ulubele-atrasts-suns-2688

U stāsti

5. stāsts – Viņš nesagaidīja
1.novembrī izdzisa 15 gadus vecā lielsuņa dzīvība. Viņu – novārgušu, izsalkušu atrada Latgales priekšpilsētā, Lokomotīves ielā. Ulubeles brīvprātīgie līmēja sludinājumu lapiņas, ziņojām sociālajos tīklos. Viņu neviens neatpazina. Suns izdzisa, Ulubeles komandas aprūpēts, bet nesagaidījis…
http://www.dzivniekupolicija.lv/lv/ulubele-atrasts-suns-2607

U stāsti

6. stāsts – Opītis no Prūšu ielas
~ 9 gadus vecais suns vairākas dienas klejojis Latgales priekšpilsētā, Prūšu ielā un lūdzis žēlastības dāvanas, vēlējies labiem cilvēkiem doties līdzi uz mājām. Dzīvniekam ir nepieciešams labs uzturs un sausas, siltas telpas, jo par sevi manīt liek artrīts, kas tāpat kā veciem cilvēkiem, bieži piemetas arī veciem suņiem.
http://www.dzivniekupolicija.lv/lv/ulubele-atrasts-suns-2509

U stāsti

7. stāsts – Vecais Reksis
Padsmit gadus veco suni ar audzēju sēkliniekos atrada piesietu Bolderājā, Parādes ielā. Blakus nolikts uzpurnis. Pēc ziņošanas sociālajos tīklos, uzzinājām, ka suņa vārds ir Reksis. Viņam ir ~ 15 gadi un viņš reiz dzīvojis Čiekurkalnā. Dzīvniekam veiktas pirmās analīzes, nozīmēts garš un sarežģīts ārstniecības kurss, jo audzējs ir ieperinājies ne tikai vienā suņa ķermeņa daļā. Reksis ir tik pateicīgs par visu, ko viņam dara. Viņu interesē viss jaunais, kas apkārt. Kaut arī fiziski viņš ir vārgs – no suņa dvesmo miers un liels dvēseles spēks. Pēc atkārtotām asins analīzēm uzzināsim, vai lielais audzēja bumbulis ir operējams.
http://www.dzivniekupolicija.lv/lv/ulubele-atrasts-suns-2512

U stāsti

Līčos palīdzība dzīvniekiem iespēju robežās tiek sniegta pilnīgi visiem – neatkarīgi no vecuma un smukuma. Pirmās 14 dienas ikviens dzīvnieks patversmē tiek uzturēts par Rīgas Domes līdzekļiem. No 15-ās dienas visi dzīvnieki tiek kopti un ārstēti, izmantojot Ulubeles ierobežotos līdzekļus. Ulubele nesoda dzīvniekus ar nāvi 15-tajā dienā tikai tāpēc, ka iespējams, vienaldzīgais vai vieglprātīgais saimnieks nebrauc viņam pakaļ. Situācijas ir ļoti dažādas un ir gadījumi, kad saimnieka un dzīvnieka laimīgā atkal satikšanās notiek pēc mēneša, trijiem vai pat pēc gada.
Lūdzu atbildīgi domājiet, pirms uzņemiet savās mājās mīļdzīvnieku. Apdomājiet, vai spēsiet rūpēties par viņu visas dzīves garumā… arī tad kad viņš paliks slims vai vecs. Pamest dzīvnieku uz ielas bezpalīdzīgā stāvoklī ir ne tikai neētiska, bet arī sodāma rīcība. Tā darīt nedrīkst, jo katram pašam jāuzņemas rūpes par dzīvnieku no sākuma līdz beigām. Nevienam dzīvniekam nepatīk patversmē. Viņi skumst, uztraucas un ļoti grib mājās.

Katru gadu Rīgas dome iedala līdzekļus, lai palīdzētu trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem dzīvnieku aprūpē. Šī gada maznodrošināto palīdzības budžets, diemžēl, ir izsmelts un Rīgas rajonu noteiktās klīnikas pašlaik sniedz vien pēdējo palīdzību bezsaimnieka dzīvniekiem, ko iedzīvotāji paši nogādājuši klīnikā.
Ulubele lūgs Rīgas domi izvērtēt pilsētas budžeta iespējas, lai turpmāk tiktu nodrošināts, ka visi maznodrošinātie un trūcīgie galvaspilsētas iedzīvotāji var saņemt bezmaksas veterināro pakalpojumu viena dzīvnieka sterilizācijai vai eitanāzijai. Svarīgi, lai šis pakalpojums būtu pieejams iedzīvotājiem katrā Rīgas rajonā vismaz vienā veterinārajā klīnikā.

Negadījumos cietušo un slimo bezsaimnieka dzīvnieku (suņu, kaķu, putnu) eitanāzija ietver bezmaksas pakalpojumu iedzīvotājiem, kas nogādājuši cietušu dzīvnieku (suni, kaķi, putnu) Rīgas pilsētas veterinārmedicīniskās aprūpes prakses darba vietās:

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona teritorija
SIA „Dzīvnieku veselības centrs”
Fridriha Candera iela 4
t.67500494
I-V no 9.00-20.00
VI-VII no 9.00-16.00

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas teritorija
SIA „Dzīvnieku veselības centrs”
Krišjāņa Valdemāra iela 151A
t.67550400
I-V no 10.00-19.00
VI no 10.00-16.00

Rīgas pilsētas Centra rajona teritorija
SIA „Frančeska Vet”
Blaumaņa iela 29
t. 66100500
I-V no 9.00 līdz 22.00
VI no 9.00 līdz 18.00
VII no 10.00 līdz 15

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas teritorija
SIA „Mazo brāļu hospitālis”
Kalnciema iela 19
t.67619061
I-V no 9.00 līdz 21.00
VI-VII no 10.00 līdz 15.00

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona teritorija
SIA „Alfa-Vet”
Viestura prospekts 73-1A
t. 67395695
I-V no 9.00 līdz 19.00
VI no 9.00 līdz 17.00
VII no 10.00 līdz 16.00

Līču patversmē katru mēnesi ir iespēja uzņemt 100 dzīvniekus un palīdzēt tiem. Vislielākās izmaksas sastāda sasirgušo ārstēšana vai operācijas. Veterinārmedicīnas ikmēneša izmaksas patversmē nekad nav zemākas par 2000,- Ls vai vidēji 20,- Ls uz vienu dzīvnieku. Lai sniegtu palīdzību tiem, kuri ir novārguši, slimi vai operējami, tas iespējams tikai un vienīgi piesaistot ziedojumus. Būsim pateicīgi, ja izlemsiet iespēju robežās atbalstīt Ulubeli ar vienreizēju vai regulāru ziedojumu: Līču patversmes dzīvnieku ārstēšanai.
Ja ir iespēja, lūgums palīdzēt!

Biedrība „Dzīvnieku pansija Ulubele”
Reģ.Nr. LV 40008095993
konts: LV97HABA0551028353893
ar norādi “Līču patversmes dzīvnieku ārstēšanai”

Tāpat darbojas ziedojumu tālrunis: 90006083 (1Ls/zvans)

Rīgas pilsētas patversmes dzīvniekiem iespējams palīdzēt arī izmantojot portālu www.ziedot.lv projekts Izdari sirds darbu

Ieskaties – šobrīd un vienmēr patversmes dzīvniekiem noderīgās lietas!

Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmes apsaimniekotājs
biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele”